Výroční zpráva za rok 2020-21

Na Gymnáziu Františka Křižíka působí od roku 2012 Středoškolský klub ASK ČR, který je zastřešen v Asociaci středoškolských klubů České republiky se sídlem v Brně. Středoškolský klub má kolem 300 členů. Od svého vzniku vyvíjí bohatou činnost (viz www.gymklub.cz). Podílí se na přípravě mimoškolních sportovních i kulturních akcí a podpoře mimoškolní a kulturní činnosti školy.
Činnost klubu se zaměřuje zejména na vodní turistiku a na využití volného času mládeže. Každoročně klub nabízí o letních prázdninách vodácké tábory v Čechách i poznávací akce v zahraničí.
Středoškolský klub se podílí na kulturních akcích a přednáškách.
Jeho činnost v loňském školním roce velmi ovlivnila epidemie koronaviru. Byla zrušena česko-německá výměna, nemohl proběhnout tábor, byl zrušen cestovatelský festival Letem světem, nemohly probíhat přednášky cyklu Svět kolem nás. Proběhla ale výstava Eduarda Ingriše, uskutečnil se vodácko-geologický kurs kvint, podpořili jsme projekt robotiky ve škole.
V letošním roce se klubu dařilo v grantové činnosti na podporu volnočasových aktivit mládeže. Z grantových zdrojů jsme získali na podporu této činnosti cca 230 tis. Kč od města Plzně, Plzeňského kraje a Ministerstva školství. S podporou grantových prostředků jsme také pořídili vybavení pro robotický kroužek, vodácké vybavení (lodě), či jsme mohli připravit výstavu Eduard Ingriš v atriu GFK.
Za tuto podporu děkujeme!
V loňském školním roce proběhlo:
PODZIM A ZIMA:
• Vodácko-geologický kurs kvint na Berounce (4 dny – září)
• Výstava Velikonoční ostrov (fotografie Pavla Pavla)
• Fotografická výstava Eduard Ingriš – Jižní Amerika 50. let 20. stol. v atriu Gymnázia Františka Křižíka (červen – září 2019) – z důvodů koronavirové epidemie přesunuto na podzim 2020
JARO A LÉTO:
• 1 x vodácká škola v přírodě na Berounce (GFK) – proběhla jako vodácko-geologický kurs v náhradním termínu v září 2021
• Týdenní vodácký tábor na Berounce (GFK) – z důvodů koronavirové epidemie zrušeno
Plány na letošní rok?
Naše plány velmi zkřížila koronavirová epidemie. Doufáme, že budou pokračovat vodácké i kulturní akce a česko-německá výměna. Rádi bychom ve škole uvítali další zajímavé osobnosti. Plánujeme také pokračování výstavního programu v atriu GFK. Činnost našeho klubu a další plány na příští rok naleznete na internetových stránkách www.gymklub.cz.