Výroční zpráva klubu za školní rok 2015/

Na Gymnáziu v Plzni na Mikulášském náměstí existuje od roku 1991 Středoškolský klub ASK ČR, který je zastřešen v Asociaci středoškolských klubů České republiky se sídlem v Brně. V roce 2012 rozšířil klub svou činnost i na Gymnázium Františka Křižíka v Plzni.
Středoškolský klub při gymnáziích v Plzni má každoročně kolem 250 členů. Od svého vzniku vyvíjí bohatou činnost (viz www.gymklub.cz). Podílí se na přípravě mimoškolních sportovních i kulturních akcí a podpoře mimoškolní a kulturní činnosti výše uvedených škol.
Činnost klubu se zaměřuje zejména na vodní turistiku a na trávení volného času mládeže. Máme 2 vlastní vodácké vleky (velký na 18, nově malý na 10 kanoí) i vlastní plastové kánoe. Každoročně klub nabízí o letních prázdninách vodácké tábory v Čechách i poznávací akce v zahraničí (např. i na Korsice, Slovensku, Norsku, Albánii, Černé Hoře, Ukrajině ...).
Středoškolský klub se v minulých letech podílel i na významných kulturních akcích – byl spolupořadatelem výstav o bývalých absolventech 2. státní reálky - akademickém malíři Bohumilu Konečném – Bimbovi a Jaromíru Vraštilovi.
Naši činnost v loňském roce podpořilo statutární město Plzeň, městský obvod Plzeň 1, Plzeňský kraj, Česko-německý fond, Tandem a Ministerstvo školství – děkujeme!

V loňském školním roce proběhlo:
ZIMA:
• Cyklus přednášek Svět kolem nás (Barbora Wintonová, Lubomír Brabec, Jiří Grygar, Pavel Pavel …)
JARO:
• 2 x vodácký výlet tříd na Ohři a Berounku (GyMik)
• 1 x vodácká škola v přírodě na Berounce (GFK)
• Výstava Plzeňská Bublanina v atriu GFK
PRÁZDNINY:
• týdenní vodácký tábor na Otavě (GFK)
• třináctidenní tábor Hamr na Střele (GFK ve spolupráci s os. Rokle)
A plány na letošní rok?
Plánujeme pokračování vodáckých i kulturních akcí. Rádi bychom ve škole uvítali osobnosti jako je Štěpánka Hilgertová, Martin Hilský. Plánujeme také pokračování výstavního programu v atriu GFK.
Činnost našeho klubu a další plány na příští rok naleznete na internetových stránkách: www.gymklub.cz